Czytelnia

Zarządzanie finansami osobistymi - po co?Po co zawracać sobie głowę zarządzaniem swoim domowym budżetem? Nie szkoda czasu?
Część 1Dwie przyjaciółki
Część 2Prosty opis sytuacji finansowej
Część 3Budujące prawdy i niszczące mity
Iluzja procentu składanegoWarto zrozumieć w jaki sposób prawidłowo obrazować stopy zwrotu, aby samego siebie nie oszukać.
Bogaty ojciec, biedni czytelnicyJest na rynku wielu "nauczycieli" do których podchodzę z dużą dozą zdrowego sceptycyzmu. Należy do nich Robert Kiyosaki.
Smart Money kontra Sheep MoneyArtykuł napisany w szczycie hossy 2007 roku, o tym jak zwodzi nas relatywne postrzeganie cen.
Kochajmy czerwieńSpadki cen akcji są dobre. Inwestorzy przekonują się o tym zazwyczaj po czasie. Porcja praktyki w temacie "psychologii inwestowania".
Fundusze inwestycyjne dla początkującychObowiązkowa lektura dla laika, który zainteresował się funduszami inwestycyjnymi.
Inwestowanie w nieruchomościDwa konkretne teksty o tym, jak można oceniać atrakcyjność inwestycji mieszkaniowych pod wynajem.
Część 1Inwestowanie? Tylko w nieruchomości! - ale jeśli już, to może z głową?
Część 2Ile dać za mieszkanie? - konkretna odpowiedź (wzór)
Pieniądze jako DługSeria artykułów, które pokazują jak można rozumieć mechanizm kreacji pieniądza i jego prawdziwe znaczenie.
Część 1Mity w temacie kreacji pieniądza
Część 2Wątpliwości co do spiskowych teorii
Część 3Wartość medium wymiany jako wartość pieniądza (a wartość "sama w sobie")
Część 4Prawda o inflacji
Część 5Banki, pożytki, produktywność
Część 6Podsumowanie i ostateczne obalenie mitów
CFA: Chartered Financial AnalystSeria dotycząca najlepszego na świecie programu kształcenia analityków inwestycyjnych.
Część 1CFA - ogólne informacje o programie studiów
Część 2Jak zdać CFA level 1?
Część 3Jak zdać CFA level 2?
Część 4Jak zdać CFA level 3?
Wartość i piękno naszej pasjiKim są inwestorzy i po co istnieją? Bardzo ważny artykuł o postrzeganiu społeczności inwestorów i naszym miejscu w świecie.
Taka sobie mała okrągła rocznicaBardzo luźny kawałek wspomnień z początków "kariery" inwestora. Może będę aktualizował w przyszłości.